E enjte, 22 Shkurt, 2024

Zjarr në shkollën e arteve marciale, vdesin 18 fëmijë në Kinë

- Advertisement1-

Të paktën 18 fëmijë kanë humbur jetën dhe 16 të tjerë u plagosën pasi një zjarr ra në shkollën e arteve parciale më Kinë.


Shumica e viktimave thuhet se ishin nxënës të moshës midis shtatë dhe 16 vjeç që jetonin dhe studionin në Qendrën e Arteve Martiale Zhenxing në provincën Henan.

- Advertisement -

Zjarri shpërtheu orët e para të mëngjesit të së premtes dhe është shuar, thanë autoritetet lokale, por është e paqartë se si filloi. Zjarret fatale nuk janë të pazakonta në Kinë, e cila nuk ka rregulla të forta të sigurisë.

Personi përgjegjës për sigurinë me qendrën e arteve marciale është arrestuar, sipas një deklarate të shkurtër nga qeveria e qarkut Zhechen.

Zyrtarët qeveritarë i thanë Beiing Toutiao News se ishin 34 studentë konvikti kur zjarri shpërtheu në 03:00 me orën lokale të premten.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...