E martë, 21 Maj, 2024

Latra, mbesa e Adem Demaçit diplomon në ‘Colorado College’ të SHBA-ve

Latra Demaçi, ka përfunduar studimet në 'Colorado College' me sukses si studente e dalluar. Kështu...

Shkolla “Ibrahim Mazreku” në Malishevë e organizon në mënyrë madhështore Festën e Abetares

Shkolla "Ibrahim Mazreku" në Malishevë ka organizuar në mënyrë...

Gjest i mirë: Mërgimtarët i dhurojnë 10 laptop shkollës “Skëndërbeu” në Përlepnicë

BAshkëatdhetarët Fitim dhe Nexhmedin Ibrahimi i kanë dhuruaar 10...

​Organizohet tubim paqësor: Kundërshtohet heqja e emrit të Hasan Prishtinës nga UP-ja

Fondacioni “Hasan Prishtina”, në bashkëpunim me Parlamentin Studentor kanë...

Vlerësimi për licencim, nxënësit do t’i notojnë mësimdhënësit

Është mësuesi që vlerëson nxënësit, por kësaj here është...
spot_img
spot_img

Të fundit

Profesori i Medresesë – mbulon komplet fytyrat e nxënëseve që ishte kujdestar i tyre

Profesori i medresës në Gjilan, Muhamed Dërmaku ka shokuar...

Shkolla “Ganimete Tërbeshi” në Astrazup të Malishevës feston 78-vjetorin e themelimin – lanson edhe webfaqen e saj

Shkolla fillore "Ganimete Tërbeshi" në fshatin Astrazup të Malishevës...

Pensionohet mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani

Është pensionuar mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani. Njoftimin e...

Prorektori dhe dekani i Universitetit të Ajovës e vizituan UP-në

Rektori i UP-së, Qerim Qerimi, mirëpriti në takim dekanin...

Testi i Arritshmerisë këtë vit do të mbahet dy ditë, këto janë datat

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28...

Latra, mbesa e Adem Demaçit diplomon në ‘Colorado College’ të SHBA-ve

Latra Demaçi, ka përfunduar studimet në 'Colorado College' me...

Nga Selim Tahiri: PISA! Kjo pasqyrë e jona!

Nuk jam as ekspert i arsimit, as nuk mendoj...

Ministrja Nagavci: Këtë vit presim rezultate të mira nga testi PISA

Nxënësit kosovarë këtë vit do t’i nënshtrohen testit ndërkombëtar...

Pensionohet arsimtari Ali Gashi nga Komorani, pas 41 vitesh edukim të brezave

Sot është pensionuar arsimtari Ali Gashi, pas plot 41...
spot_img

Profesori i Medresesë – mbulon komplet fytyrat e nxënëseve që ishte kujdestar i tyre

Profesori i medresës në Gjilan, Muhamed Dërmaku ka shokuar me veprimin e tij. Ai ka treguar se ka përcjellur gjeneratën e katër të paraleles...

Shkolla “Ganimete Tërbeshi” në Astrazup të Malishevës feston 78-vjetorin e themelimin – lanson edhe webfaqen e saj

Shkolla fillore "Ganimete Tërbeshi" në fshatin Astrazup të Malishevës ka festuar Ditën e Shkollës. Mësimdhënësit dhe nxënësit shpalosën program të pasur artistik, shkruan AlbanianEucation.net. Po, më...

Pensionohet mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani

Është pensionuar mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani. Njoftimin e ka dhënë Drejtoria e Arsimit në këtë komunë, shkruan AlbanianEducation.net. Njoftimi: Mësimdhënësi Musa Stojkaj, është pensionuar sot...

Prorektori dhe dekani i Universitetit të Ajovës e vizituan UP-në

Rektori i UP-së, Qerim Qerimi, mirëpriti në takim dekanin e Fakultetit të Farmacisë në Universitetin e Ajovës, prof. Donald Letendre,  dhe prof. Russel Ganim,...

Testi i Arritshmerisë këtë vit do të mbahet dy ditë, këto janë datat

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër klasa do të...

Latra, mbesa e Adem Demaçit diplomon në ‘Colorado College’ të SHBA-ve

Latra Demaçi, ka përfunduar studimet në 'Colorado College' me sukses si studente e dalluar. Kështu kanë njofuar prindërit e saj ku kanë publikuar edhe disa...

Një kolazh i materialeve të ndryshme punuar nga nxënësit e shkollës profesionale “Zenel Hajdini” në Ferizaj

Institucioni i Arsimit dhe Aftësimit Profesional "Zenel Hajdini" në Ferizaj ka publikuar disa foto ku tregon një projekt që nxënësit e klasës së Dizajnit...

Udhëzimi që ndalon mbulesën në shkolla në shqyrtim nga MASHTI

Që më shumë se 10 vjet në Kosovë është në fuqi një udhëzim administrativ që iu ndalon vajzave bartjen e uniformave fetare nëpër shkolla. E...

Inteligjent, lind apo bëhesh? Ja çfarë thotë shkenca

humica e njerëzve e shikojnë trurin si të mistershëm. Ata nuk kanë shumë njohuri rreth inteligjencës dhe mënyrës se si ajo funksionon. Kur bëhet fjalë...

spot_img

Shkolla

Profesori i Medresesë – mbulon komplet fytyrat e nxënëseve që ishte kujdestar i tyre

Profesori i medresës në Gjilan, Muhamed Dërmaku ka shokuar me veprimin e tij. Ai ka treguar se ka përcjellur gjeneratën e katër të paraleles...

Shkolla “Ganimete Tërbeshi” në Astrazup të Malishevës feston 78-vjetorin e themelimin – lanson edhe webfaqen e saj

Shkolla fillore "Ganimete Tërbeshi" në fshatin Astrazup të Malishevës ka festuar Ditën e Shkollës. Mësimdhënësit dhe nxënësit shpalosën program të pasur artistik, shkruan AlbanianEucation.net. Po, më...

Pensionohet mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani

Është pensionuar mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani. Njoftimin e ka dhënë Drejtoria e Arsimit në këtë komunë, shkruan AlbanianEducation.net. Njoftimi: Mësimdhënësi Musa Stojkaj, është pensionuar sot...

Extra

Inteligjent, lind apo bëhesh? Ja çfarë thotë shkenca

humica e njerëzve e shikojnë trurin si të mistershëm. Ata nuk kanë shumë njohuri rreth inteligjencës dhe mënyrës se si ajo...

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë që modeli që ka shpikur s’ekziston askund...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në sektorë të ndryshëm të punës. Megjithatë, Bill Gates,...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt shumë persona po kanë problem ta gjejnë...

Kids interview

INTERVISTË: Isa Zenuni, drejtor i shkollës “Jahë Salihu” në Molliq të Gjakovës: Performanca e mësimdhënësve të bëhet nga inspektorët e arsimit

Gazeta Online AlbanianEducation.net që i dedikohet fushës së arsimit ditë më parë publikoi një shkrim për shkollën “Jahë Salihu” në Molliq të Gjakovës, ku...
spot_imgspot_img

Të fundit

Mos e humb

Profesori i Medresesë – mbulon komplet fytyrat e nxënëseve që ishte kujdestar i tyre

Profesori i medresës në Gjilan, Muhamed Dërmaku ka shokuar...

Shkolla “Ganimete Tërbeshi” në Astrazup të Malishevës feston 78-vjetorin e themelimin – lanson edhe webfaqen e saj

Shkolla fillore "Ganimete Tërbeshi" në fshatin Astrazup të Malishevës...

Pensionohet mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani

Është pensionuar mësimdhënësi Musa Stojkaj nga Deçani. Njoftimin e...

Prorektori dhe dekani i Universitetit të Ajovës e vizituan UP-në

Rektori i UP-së, Qerim Qerimi, mirëpriti në takim dekanin...

Testi i Arritshmerisë këtë vit do të mbahet dy ditë, këto janë datat

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28...