E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Ylli televiziv flet për diagnozën e saj të kancerit dhe thotë se ndihet “vërtet mirë” pas operacionit

- Advertisement1-

Demi Jones e Love Island ka folur për momentin kur u diagnostikua me kancer të tiroides.


Personaliteti televiziv, 23 vjeç, ka bërë dy operacione pasi mjekët gjetën një tumor të madhësisë së topit të golfit në qafën e saj dhe do të ketë më shumë trajtime në shtator, shkruan Daily Mail.

- Advertisement -

Dhe duke folur së bashku me Shaughna Phillips, e cila humbi babanë e saj Eddie nga kanceri në 2016, për fushatën Cancer Research’s Play Your Part, vajzat folën për përvojat e tyre me sëmundjen.

Për diagnozën e saj, Demi tha: ‘Isha aq e tronditur kur u diagnostikova me kancer dhe mendimet e mia të para ishin “A do të më vrasë kjo? A do të jem vërtet keq?”.

- Advertisement -

Kanceri i tiroides është një lloj i rrallë i kancerit që prek tiroiden, një gjëndër e vogël në bazën e qafës që prodhon hormone.

Ylli i Love Island mori diagnozën e shokut në maj, pasi zbuloi një gungë në qafën e saj një muaj më parë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...