E martë, 16 Prill, 2024

Vogëlushi ngec në mes të lumit, shikoni si peshkatari e shpëton me një grep / VIDEO

- Advertisement1-

Një burrë ukrainas përdori grepin për të tërhequr një djalë11-vjeçar, pasi fëmija ishte bllokuar në një bllok akulli lundrues në mes të lumit Desenka në Kiev të dielën.


Videoja e momentit u filmua nga peshkatari Richard Gorda, i cili u gjend aty dhe arriti të shpëtonte djalin

- Advertisement -

Z. Gorda dëgjohet duke i folur djalit të tmerruar të qëndrojë i qetë ndërsa ai përpiqet ta shpëtojë.

Në video duket fëmija, i moshës 11 vjeç në mes të ujit dhe që nuk mund ta notonte.

Videoja përfundon me dëshmitarët që ndihmojnë fëmijën të zbresë nga akulli në breg.

- Advertisement -

Sipas raporteve, ai u shpëtua pa lëndime dhe nuk kërkoi ndihmë mjekësore.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...