E diel, 19 Maj, 2024

Vogëlushja Albiona Geci, poezi gjyshit Osman Gecit, dajës së Adem Jasharit

- Advertisement1-

Me 5-6 dhe 7 Mars u shënua Epopeja e Lavdishme e Jasharajve të Prekazit.


Në këtë vend heroik shumë qytetarë shkojnë për ta vizituar, ndërsa shumë këngë janë realizuar për heroizmin e Jasharjave.

- Advertisement -

Po në këtë Epope bie në sy vogëlueshja Albiona Geci e cila i ka kushtuar një poezi gjyshit Osman Shaban Gecit, dajës dhe bashkëluftëtarit të Adem Jasharit.

“Zgjohu o gjysh” e nis poezinë Albiona, të cilën poezi mund ta dëgjoni në videon e mëposhtme:

 

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...