E diel, 14 Korrik, 2024

Vjosa nga Vushtrria hapë biznesin e saj të përpunimit të perimeve, punëson 4 gra

- Advertisement1-

Përkundër vështirësive, shumë gra vazhdojnë të ndjekin ëndrrat e tyre.

Kështu ka bërë edhe znj. Vjosa nga qyteti i Vushtrrisë e cila sot ka hapur biznesin e saj të përpunimit të perimeve, dhe për më tepër ka punësuar 4 gra, shkruan Kids of Kosova.

- Advertisement -

Ajo biznesin e ka hapur në fshatin Bruznik të Vushtrrisë. I mbetet jo vetëm qytetit të Vushtrrisë, por edhe të gjitha marketeve e qytetarëve t’i blejnë produktet e Vjosës.

Ndërsa gratë e tjera në mbarë vendin ta ndjekin rrugën e saj dhe kështu të fuqizohen sa më shumë gratë.

Urime dhe shumë suksese, Vjosës në biznesin e saj. (Kids of Kosova).

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese, qeverisë i kërkohet urgjentisht rritja e pagës minimale

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së...

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...