E diel, 16 Qershor, 2024

Vjen në jetë fëmija i parë afgan në Shqipëri, 27-vjeçarja lind fëmijën 6-të

- Advertisement1-

Ka ardhur në jetë fëmija u parë afgan në Shqipëri në spitalin rajonal të Lezhës.


Bëhet me dije se nëna 27-vjeçare afgane që është strehuar përkohësisht në Shqipëri ka sjellë në jetë fëmjën e saj të gjashtë.

- Advertisement -

Mësohet se në spitalin e Lezhës ka edhe nëna të tjera afgane që presin të sjellin në jetë bebet e tyre.

Kujtojmë që deri më tani në Shqipëri janë strehuar rreth 1 mijë afganë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...