E mërkurë, 22 Maj, 2024

Vitamina kundër virozave: Mjekët i këshillojnë për fëmijët që nuk konsumojnë fruta

- Advertisement1-

Luhatja e temperaturave ka shtuar numrin e fëmijëve me viroza.

Për shkak të pandemisë së Covid-19 tanimë është rritur dhe kujdesi, pasi një temperaturë mbi 37 nuk pranohet as në shkollë, apo kopsht e çerdhe.

- Advertisement -

Por me shtimin e virozave dhe që fëmijët të mos mungojnë në shkollë dilema e prindërve është nëse duhet t’i japin vitamina shtesë suplemente. Mjekët pediatër këshillojnë sa më shumë fruta dhe perime, por fëmijët nuk i konsumojnë rregullisht, ndaj këshillojnë suplemente me vitamina.

Pandemia dhe virozat bashkë kërkojnë vëmendjen e prindërve për të shtuar kujdesin ndaj fëmijëve.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...