E martë, 23 Korrik, 2024

Videoja që po thyen rrjetin, kjo ndodh kur i jepni foshnjës kafe

- Advertisement1-

A do i jepnit fëmijës tuaj kafe? Një çift i martuar, pasi që mbetën pa zgjidhje, vendosën që ta ushqejnë fëmijën me kafe.


Prindërit nga Indonezia pretendojnë se ata nuk patën zgjidhje tjetër edhe pse ata e dinin se fëmijës nuk duhej t’i jepej kafe për të pirë. Edhe më çuditshëm, nëna thotë se fëmija nuk fle aspak nëse nuk i jepet kafeja.

- Advertisement -

 

Familja e varfër nga Indonezia e ushqenin fëmijën me kafe për shkak se kushtet ekonomike të rënda ia pamundësojnë blerjen e qumështit. Fëmija është një vjeçar dhe pi një litër e gjysmë kafe në ditë.

Pa marrë parasysh, Hajj po vazhdon të rritet normal pa probleme shëndetësore. Prindërit pretendojnë se ata nuk kanë zgjidhje tjetër edhe pse kafeina mund t’i bëjë dëm. Ai e kërkon kafenë disa herë në ditë dhe nuk ndalon duke qarë nëse nuk i ofrohet.

E mira e kësaj historie është fakti që pasi u bë publike, Qeveria e Indonezisë i erdhi në ndihmë duke i siguruar ushqim të mjaftueshëm për fëmijën.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...