E diel, 14 Prill, 2024

Video spontane, Rigeli 13-muajsh tregon se si pengesat në jetë fillojnë të kalohen si fëmijë

- Advertisement1-

Fëmijët janë engjujt tanë, gëzimi dhe lumturia në familje. 

Ata duan kujdes të vazhdueshëm, por që të vegjël kur fillojnë të ecin, e kur në jo pak raste nuk ‘lejojnë’ as ndihmën e prindërve edhe nëse rrëzohen, tregojnë në një mënyrë se që tani duan çdo ditë të mësohen me pengesat që mund të hasin.

- Advertisement -

Qëndresa Smajli-Gashi, nëna e Rigelit, 13-muajsh ka dërguar një video të djalit të saj me këtë mesazh, sigurisht video spontane që ia ka realizuar ku djali i saj nga hapat e parë të fëmijërisë është i prirur dhe i gatshëm të kaloj çdo pengesë në jetë.

 

Mesazhi i nënës së Rigelit:

- Advertisement -

Në jetë hasim në rreziqe dhe pengesa, disa nga të cilat mund të jenë të matshme dhe të kalueshme e më e rëndësishmja me një përfundim të lumtur ?.

Kjo video spontane na tregon më së miri se njeriu që nga hapat e parë të fëmijërisë është i prirur dhe i gatshëm të kaloj çdo pengesë në jetë.

Me shumë pozitivitet dhe dashuri për ju ?

- Advertisement -

Rigeli? 13muajsh

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...