E enjte, 22 Shkurt, 2024

Video e mjekut që po bën xhiron në rrjete sociale: Shpërqëndron fëmijën kur i jep vaksinën

- Advertisement1-

Kur vjen dita që foshnjat duhet të bëjnë vaksinën, ata që janë më të emocionuar dhe të frikësuar janë prindërit, pasi nuk durojnë dot të qarat dhe dhimbjen që ndjejnë fëmija i tyre në ato momente.

Mirëpo Dr Ëilliam Gerba, në Neck Great e ka një zgjidhje. Ai përdor një teknikë shpërqëndrimi e cila ka rezultuar shumë efektive.

- Advertisement -

Noah vetëm 5 muajsh në video shihet mjaft i lumtur gjatë kryerjes së vaksinës së tij, kjo gjë falë Dr. William i cili e shpërqëndron dhe e gudulis në qafë për ta argëtuar.

Mjeku vazhdon ta shpërqëndrojë atë i cili është i ulur në krahët e babait të tij, duke i hedhur një top pambuku në këmbët e tij. Ajo që ishte më e lumtur nga gjith kjo vizitë padyshim që ishte nëna e Noah e cila shprehet se ndjehej e lehtësuar teksa shihte djalin e saj të lumtur dhe pa dhimbje nga vaksina.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...