E enjte, 22 Shkurt, 2024

VIDEO Prekëse: Përmes aparatit foshnja dëgjon zërin e nënës për herë të parë

- Advertisement1-

Momente emocionuese shfaqen në videon e mëposhtme.

Në nënë e re Christina Pax ka ndarë në llogarinë e saj në Instagram momentin kur vajza e saj falë pajisjes për dëgjim arriti të dëgjonte zërin e saj për herë të parë.

- Advertisement -

 

Teksa publikon momentet prekëse Pax në video jep edhe një mesazh:

“Kam debatuar nëse duhet ta postoj këtë video të vajzës sime të shurdhër që dëgjon për herë të parë.

- Advertisement -

Aparatet e dëgjimit nuk janë ndonjë “rregullim” magjik për personat që nuk dëgjojnë. Ata janë thjesht një mjet për të aksesuar zërin. Por ky ishte një moment mjaft i veçantë për ne”.

Në video shfaqen momentet kur Pax ledhaton të voglën e saj si dhe reagimi i vogëlushes, e cila dëgjon për herë të parë zërin e nënës dhe fillon të qeshë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

E jashtëzakonshme: 39-vjeçari boshnjak flet 73 gjuhë

Muhamed Mešić është një njeri me talent të jashtëzakonshëm gjuhësor që flet më shumë...

4 elementet më të rëndësishme për karrierë

Udhëheqësi duhet të jetë gjithnjë i përgjegjshëm për të ndërtuar marrëdhënie kuptimplotë dhe të...

Një ilustrim që ka habitur dashamirët e enigmës: A mund ta gjeni pjesën që përshtatet në piramidë?

Disa enigma janë të lehta për t’u zgjidhur, por disa janë krijuar për t’ju...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...