E diel, 19 Maj, 2024

Video interesante: Macja ngjitet me alpinistët në majën e një mali zviceran

- Advertisement1-

Dy alpinistë të rinj Cyril dhe Erik Rohrer u ngjitën në majën e malit të mbuluar me dëborë.


Kur alpinistët arritën në një lartësi prej rreth 1200 metrash dëgjuan një mjaullimë dhe kuptuan se atje ishte një mace e humbur.

- Advertisement -

Ajo dukej se ishte endur dhe përfundoi në shpatet e malit rastësisht, shkruan Daily Mail.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gëzim Morina është studenti nga Kamenica, që krahas studimeve për megatronikë, ka dhe një pasion për aeroplan

I riu nga Kamenica ka kohë që krijoi aeroplanin e tij ‘Air Kosova’, ndërkohë...

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...