E martë, 23 Korrik, 2024

Vet-plagoset me revole një 13-vjeçar në Gjakovë, dërgohet me urgjencë në QKUK

- Advertisement1-

Një fëmijë i moshës 13-vjeçare dyshohet se është vet-plagosur me armë zjarri në Gjakovë.


Rasti është konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës për rajonin e Gjakovës, të cilët kanë thënë se informata në lidhje me ngjarjen ka ardhur rreth orës 15:33.

- Advertisement -

“Policia e Kosovës në Gjakovë njofton se sot rreth orës 15:33 kanë pranuar informatën se në emergjencën e Spitalit Rajonal “Isa Grezda” një person i moshës 13-vjeçare ka kërkuar tretman mjekësor”, kanë thënë nga Policia.

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjendja e 13-vjeçarit është e rëndë.

“Patrulla i është përgjigjur informatës dhe me të arritur ne spital ka kuptuar se gjendja shëndetësore e tij është e rënduar dhe i njëjti është dërguar për trajtim të mëtutjeshëm në Prishtinë. Sipas informatave fillestare dyshohet se viktima është vetë-plagosur me armë zjarri dhe hetimet janë në vijim”, thuhet në njoftimin e organeve të rendit”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...