E diel, 14 Korrik, 2024

Vala e të ftohtit godet SHBA-në, ngrihet ujëvara e Niagarës / VIDEO

- Advertisement1-

Pjesë të ujëvarës së Niagarës, përgjatë kufirit SHBA-Kanada, janë ngrirë për shkak të temperaturave të ulëta që kanë rënë këto – duke shkuar në minus 18 gradë celsius, kurse vala e të ftohtit është ende prezente në Nee York dhe pjesë tjera të Amerikës së Veriut, shkruan Independent.


E përditshmja britanike shkruan se turistët që dje kishin shkuar për ta vizituar ujëvarën e Niagarës, kanë mundur të shohin dhe fotografojnë disa pjesë të saj që janë ngrirë, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Siç raporton Independent edhe pse në disa fotografi shihet uji i ngrirë, uji për asnjë moment nuk ndalet duke rrjedhur pavarësisht kushteve të motit, e prania e sasisë së madhe të akulli në ujëvarë ishte regjistruar edhe gjatë viteve 2014-2015 kur ciklonet polare goditën këtë rajon.

Së bashku me shtetet tjera federale në mbarë SHBA-të gjatë dy javëve të fundit, edhe Nee Yorkut është goditur nga vala e të ftohtit – e reshje të mëdha të borës priten edhe në Niagara gjatë ditëve të ardhshme.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...