E diel, 14 Korrik, 2024

Vajza zbuloi një “hile” se si të shtrydhet i gjithë lëngu nga një limon / VIDEO

- Advertisement1-

Vajza regjistroi një video në profilin e saj në TikTok.


Ajo shpjegoi se si të shtrydhet i gjithë lëngu nga një limon.

- Advertisement -

E vetmja gjë që ju nevojitet është një kunj ose një kruese dhëmbësh të thjeshtë.

Së pari ndrydhet limoni me duar dhe kur të bëhet mjaft i butë, shpojeni atë me një kruese dhëmbësh ose shkopinj dhe shtrydheni atë në gotë përmes vrimës që është formuar.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...