E mërkurë, 22 Maj, 2024

Vajza që na bëri të qajmë, tani na bën të buzëqeshim: Më pëlqen shumë muzika shqiptare

- Advertisement1-

E njohur nga të gjithë si “Ova”, ose ndryshe Nisa Sofiya Aksongur ka qenë pasditen e sotme në një intervistë me Bieta Sulon në “Ftesë në 5”.

E rehatuar në divanin e saj, Nisa ka treguar se nuk e priste që të luante në filmin “Mrekullia në qelinë numër 7” mes emrave më të njohur të kinematografisë turke dhe se ky moment e emocioni pa masë.

- Advertisement -

Ajo tregoi se ka luajtur në shumë filma dhe ka marrë pjesë edhe në reklama. Nisa shtoi se në një pjesë të mirë të kohës së saj dëgjon muzikë shqiptare nga të gjithë artistët.

E pyetur nga Bieta nëse dëshiron të bëhet një aktore e madhe kur të rritet, Nisa pohoi se përveçse aktore dëshiron të ndjekë dhe një rrugë tjetër, të cilën nuk e ka caktuar akoma deri më tani sepse është ende shumë e vogël.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...