E enjte, 22 Shkurt, 2024

Truk i cili u garanton dukje natyrale të pudrës në fytyrë

- Advertisement1-

Sapo e keni zgjedhur nuancën e përshtatshme të pudrës, e keni kuptuar që në lëkurë vështirë duket dhe që ndikon si maskë për fytyrë.

Mos u brengosni, vetëm ndiqni udhëzimet të cilat jua kemi përgatitur.

- Advertisement -

A jeni njëra ndër ato të cilat vazhdimisht blejnë pudra të ndryshme, mirëpo assesi të gjejnë atë e cila vepron natyrshëm në lëkurë?

E dimë, edhe ne e kemi atë problem.

Truku i thjeshtë i cili garanton dukje natyrale të pudrës në fytyrë fshihet, hiq më pak – në vaj.

- Advertisement -

Në të vërtetë, e gjitha që duhet të bëni është që me rastin e përdorimit të pudrës në të shtoni një pikël vaji.

Ekspertët e grimit rekomandojnë vaj bajameje apo vaj jojobe, mirëpo thonë edhe që nuk do të gaboni nëse zgjidhni edhe cilindo vaj tjetër të bukurisë, sipas shijes suaj.

Kur vajin ia shtoni pudrës, ai e ndryshon teksturën dhe bëhet më i lëmuar, andaj është e lehtë ta qitni dhe ta lyeni në fytyrë, gjë që do të thotë që do t’ju nevojitet sasi më e vogël.

- Advertisement -

Rezultati do të jetë ten i përsosur dhe rrezatues, i cili duket tërësisht natyral sikur fare të mos keni pudër.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...

LAJMI I FUNDIT: Gjendet 13-vjeçarja nga Kaçaniku

Është gjetur vajza 13 vjeçare nga Kaçaniku që u raportua e zhdukur. Njoftimi: YES✋🏼 Faleminderit Zotit dhe...