E enjte, 22 Shkurt, 2024

Trimëria e nënës nga India, leopardi ia rrëmbeu djalin – e ndoqi me milje derisa nuk ia lëshoi

- Advertisement1-

Një nënë nga India ka ndjekur një leopard për afro një milje, duke luftuar me të në tentim që ta shpëtojë të birin e saj 8-vjeçar.

Gruaja e identifikuar si Kiran Baiga, ishte duke punuar rreth orës 19:00 në pasditen e 28 nëntorit, kur leopardi “rrëmbeu” djaloshin Rahul që po qëndronte ulur shumë afër saj.

- Advertisement -

 

Kur pa se leopardi po ikte, ajo i vu pas dhe e ndoqi mbi një milje. Siç raporton Granthshala India, Baiga e goditi leopardin me shkop derisa ia lëshoi të birin. Aty leopardi iu vërsul Baigas dhe ajo kapi shkopin me të cilin e shtyu.

Aty i dolën në ndihmë banorët e tjerë, e leopardi iku në pyll. Megjithatë Baiga humbi vetëdijen dhe kur u zgjua pa veten se kishte përfunduar në spital.

- Advertisement -

Si pasojë e sulmit, Baiga dhe i biri i saj kishin pësuar lëndime, por pas trajtimit rimorën veten.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...