E mërkurë, 22 Maj, 2024

Trendi i bukurisë që konsiderohet kyç për vitin 2021

- Advertisement1-

Raporti vjetor i Pinterest Predict për 2021 sapo është publikuar dhe një term i ri për kujdesin e lëkurës është në krye të listës: Skinimalizmi.

Ky lloj minimalizmi në lidhje me kujdesin e lëkurës konsiston në thjeshtimin e rutinës tuaj, përqafimin e strukturës natyrore të lëkurës dhe gjetjen e produkteve të lehta që kontribuojnë shkëlqimit.

- Advertisement -

Në fakt, skinimalizmi funksionon në lëvizjen e ngadaltë të bukurisë që kemi parë të ndodhë që nga fillimi i pandemisë.

Joga e fytyrës është një mënyrë e thjeshtë për ta bërë lëkurën tuaj më të ndritshme dhe të ndryshme”, thotë Aya Kanai. “Shtimi i ritualit në jetën tuaj të përditshme [bën një ndryshim] – zakonisht një udhëtim në punë ju ndihmon të relaksoheni ose të pini një pije me miqtë, dhe tani kemi joga për fytyrën,” raporton Byrdie.

Gjithashtu, theksohet se gjithçka na pret në vitin 2021 kur bëhet fjalë për tendencat e bukurisë, gjë që tregohet nga termat më të kërkuar në Pinterest.

- Advertisement -

Joga në fytyrë: Joga në fytyrë nuk është vetëm e lehtë dhe efektive, por edhe falas. Para se të përkëdhelni veten me produkte dhe pajisje të reja për kujdesin e lëkurës, provoni disa poza në pasqyrë për të përmirësuar qarkullimin, për të prishur tensionin e fytyrës dhe për të rritur shkëlqimin.

Grim i përditshëm natyror: Të gjithë e dimë për këtë pamje popullore – ngjyra të buta, shkëlqim delikat, lëkurë që duket si xhami. Ky është thelbi i skinimalizmit. Dhe kjo nuk do të thotë që ju duhet të dukeni si një model njëzet vjeçar me një lëkurë të trashë dhe zero rrudha të vogla ose rrudha. Është më shumë për shëndetin e lëkurës, teksturave transparente, përfundimet me shkëlqim dhe formula të rehatshme.

Si të keni një lëkurë natyrale rrezatuese: Joga e sipërpërmendur e fytyrës është vetëm një nga mënyrat për të arritur atë shkëlqim natyral. Kombinojeni atë me disa produkte ushqyese dhe jeni në rrugën tuaj për një lëkurë të ndritshme.

- Advertisement -

Kujdesi për lëkurën DIY: Bukuria DIY ka pasur një rilindje masive këtë vit për arsye të dukshme. Ne ishim të gjithë në shtëpi – duke u përpjekur të kalonim kohë, të kursenim para ose të parandalonim largimin nga shtëpia në formën e vizitës në sallone bukurie. Për fat të mirë, ne kemi krijuar shumë, shumë udhëzues për të gjitha nevojat tuaja DIY. Provoni receta për maska për fytyrën e aloe verës dhe bollgur, krem hidratues, banjë me flluska, truket shëruese për lëkurën e thatë, të copëtuar dhe më shumë. Rezultatet do të duken së shpejti.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...