E diel, 21 Prill, 2024

Tre ngjyrat që nuk do dalin kurrë nga moda sipas Coco Chanel

- Advertisement1-

Përtej trendeve të momentit, nuancat që duhet të jenë pjesë gjithmonë në garderobën tonë, jo vetëm në vjeshtë apo në dimër, por gjithmonë sipas ikonës së modës, Coco Chanel janë e bardha, e zeza dhe e kuqja.

Disenjatori më i rëndësishëm francez në koleksionet e tij i ka gjithmonë prezente këto ngjyra. Veshja e parë e stilistit Chanel, ishte një fustan i zi me një jakë të thjeshtë të bardhë. Në fakt dy ngjyrat e para themelore, ato që nuk do të dalin kurrë nga moda.

- Advertisement -

Një nuancë gjithmonë e pranishme në koleksionet e Chanel është e kuqja, “ngjyra e jetës”. Në modë, si dhe në bukuri. “Nëse jeni të trishtuar, nëse keni ndonjë problem,vendosni buzëkuq dhe vishuni me të kuqe”, është një nga frazat më të famshme të Coco Chanel.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...