E hënë, 26 Shkurt, 2024

Tragjedi në familje, nënë e bir vdesin nga koronavirusi

- Advertisement1-

Tragjedia familjare e radhës ka ndodhur sëfundmi nga koronavirusi.


Mediat greke bëjnë me dije se nënë e bir ndërruan jetë nga koronavirusi brenda javës në spitalin e Volosit.

- Advertisement -

Sipas “Protothema”, fillimisht ndërroi jetë e moshuara, e cila ndodhej prej disa javësh e shtruar në repartin e shërbimit intensiv në spital, ndërsa ditën e djeshme vdiq edhe i biri 58-vjeçar.

Të dy ata nuk ishin vaksinuar pasi besonin se pandemia ishte diçka që nuk ekzistonte, po ashtu edhe koronavirusi.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Rrëfimi prekës i mësueses nga Vlora që është e prekur me kancer

Tetori është muaji i ndërgjegjësimit ndaj kanc erit të gjirit dhe të shumta kanë...

Kujdes prindër | Rritet numri i fëmijëve me COVID-19, pediatrja: Kemi kërkuar staf mbështetës

Rritja e rasteve me COVID-19 ditëve të fundit ka bërë që edhe numri i...

Mjekët e Kosovës sytë kah Gjermania, vazhdon ikja masive e tyre

Kosova rrezikon të mbetët pa mjekë nëse trendi i ikjes nga Kosova vazhdon me...

Infektologu kosovar: Kosova rrezikohet nga Lija e Majmunëve, s’ka vaksinë për këtë sëmundje

Infektologu, Hamdi Ramadani ka thënë se lija e majmunëve pritet të përhapet edhe në...