E martë, 21 Maj, 2024

Tortë e zezë, për 10 minuta!

- Advertisement1-

Përbërësit:

• 5 vezë
• 1 gotë vaj
• 1 gotë qumësht
• 18 lugë sheqer
• 12 lugë miell
• 1 kakao
• 1 pluhur pecive
• 200 gr çokollatë

- Advertisement -

Përgatitja:

Fillimisht përzihen vezët, pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë, në temperaturë 180-200 C, e kur të ftohet, e shpojmë në disa vende me rrëmojsë dhe i hedhim çokollatën e shkrirë përmbi.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest i mirë: Mërgimtari dhuron 22 pisha dhe 11 drunjë dekorativ për shkollën “Dëshmorët e Qyqavicës” në Qirez të Skenderajt

Mërgimtarët vazhdojnë të kontribuojnë për vendlindjen e tyre. Së fundmi mërgimtarin Elmi Osmani, nga fshati...

Shkolla “Emin Duraku” në Dragobil të Malishevës boton revistën shkollore “7 Marsi”

Shkolla "Emin Duraku" në Dragobil të Malishevës me rastin e 7 Marsit - Ditës...

Kurti e Nagavci takojnë një grup të mësimdhënësve veteranë që kontribuan në edukimin e shumë brezave

Kryeministri Albin Kurti dhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, kanë takuar një grup të...

Sadete Kelmendi, zgjidhet mësuesja më e dalluar në shkollën “Xhavit Ahmeti” në Prishtinë

Sadete Kelmendi është zgjedhur mësuesja më e dalluar në shkollën "Xhavit Ahmeti", në Prishtinë...