E martë, 16 Prill, 2024

Temperatura deri në 42 gradë, mbyllen dhjetëra shkolla në Filipine

- Advertisement1-

Dhjetëra shkolla në kryeqytetin e Filipineve, Manila, pezulluan mësimin për shkak të temperaturave të larta.

Termometri shënoi 42 gradë, duke e bërë të përballueshëm vazhdimin e orëve të mësimit.

- Advertisement -

Shkollat ​​fillore dhe të mesme në Quezon, pjesa më e populluar e qytetit, u urdhëruan të mbylleshin, ndërsa autoritetet lokale në pjesë të tjera të Filipineve u dhanë shkollave mundësinë për të vazhduar mësimin online.

Disa shkolla kanë reduktuar orarin e mësimit për të shmangur pjesën më të nxehtë të ditës.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Majlind Ferdulli emërohet ushtrues detyre i drejtorit në shkollën “Emin Duraku” në Gjakovë

Drejtoresha e Arsimit në Gjakovë, Eranda Kumnova-Baci, ka njoftuar se Majlind Ferdulli nga sot...

Nxënësi Riad Mani nga Prizreni fiton tre medalje në turneut e karates

Nxënësi Riad Mani nga shkolla "Emin Duraku" në Prizren ka fituar tre medalje në...

Besim Buja, mësimdhënësi nga Lipjani që kapi ditarin para 30-vitesh – organizoi mësimin shtëpi-shkolla në vitin 1991

Sot po ju prezantojmë mësimdhënësin nga Lipjani, Besim Buja, që kapi ditarin para 30-vitesh...

Ish-studenti i Edukimit për profesorin Xhevat Krasniqi: I tha studentes “s’paske mësuar por të pimë kafe, e zgjidhim ndryshe”

Arlind Hajdaraj, ish student në Fakultetin e Edukimit në Gjakovë ka thënë se gjatë...