E enjte, 20 Qershor, 2024

Të veçantat e fëmijëve të lindur në muajin shtator

- Advertisement1-

Sipas një studimi nga Reader’s Digest, personat e lindur në muajin shtator janë të sukseshëm dhe jetojnë një jetë të gjatë.

Më poshtë, mund t’i gjeni disa nga tiparet e veçanta të fëmijës tuaj shkruan RedTricycle.

- Advertisement -

Mundohen të jenë kryesor

Kjo do të thotë që fëmijët e lindur në muajin shtator janë të pjekur, gjë që tregon se kanë një ndikim të rëndësishëm në zhvillimin e tyre njohës.

Janë të lumtur

- Advertisement -

Në përgjithësi, fëmijët e lindur në këtë muaj janë të lumtur.

Janë më të gjatë

Nga studimi i bërë në Universitetin Bristol zbuloi se fëmijët e lindur në këtë muaj janë më të gjata se bashkëmoshatarët e tyre.

- Advertisement -

Të gjithanshëm

Fëmijët e lindur në këtë muaj kanë më shumë të ngjarë të kenë sukses në atletikë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...