E enjte, 22 Shkurt, 2024

Të shtëna me armë pranë një shkolle, 6 adoleshentë të plagosur

- Advertisement1-

Gjashtë adoleshentë janë plagosur pas disa të shtënave me armë pranë një shkolle në Kolorado, SHBA.


Adoleshentët e moshës 14 deri në 17 vjeç janë transportuar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

- Advertisement -

Shkaqet e incidentit mbeten ende të paqarta, por besohet se sulmi mund të jetë i lidhur me bandat e qytetit.

Nisur nga dëshmitarët, të shtënat me armë kanë ardhur nga një makinë dhe dyshohet për disa persona.

Sipas Departamentit të Policisë, incidenti nuk ndodhi brenda shkollës, por vetëm në veri të Nome Park.

- Advertisement -

Policia fillimisht postoi në Twitter se shkolla e mesme ishte ne mbyllje, por më vonë tha se ishte në një perimetër të sigurt.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nxënësja Lenë Osmani nga Gjilani shpallet pingpongistja më e mirë në Kosovë

Lenë Osmani, pingpongiste gjilanase, e cila është fituese e shumë medaljeve, kupave e mirënjohjeve...

Kurtit i shkojnë për vizitë disa nxënës: I lumtur që po ju shërbej si kryeministër

Mëngjesin e sotëm, mysafirë në Zyrën e Kryeministrit patën rastin të jenë një grup...

Elvire Bushi, zgjedhet mësuesja më e dalluar në shkollën ” Ilaz Thaçi” në Han të Elezit

Elvire Bushi, është zgjedhur mësuesja më e dalluar në shkollën " Ilaz Thaçi" në...

UP kremton Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare

Universiteti i Prishtinës ka kremtuar Ditën Ndërkombëtare të Gjuhës Amtare, duke theksuar rëndësinë dhe...