E martë, 21 Maj, 2024

Të mërzitur nga stina e dimrit se nuk dini ç’të bëni? Ja një listë me aktivitete!

- Advertisement1-

Ja disa nga këto aktivitete mund të ngjallin kënaqësi për të gjithë familjen.


Gjetja e aktiviteteve argëtuese për të bërë në dimër mund të jetë një sfidë, sidomos për më të rriturit dhe adoleshentët, shkruan “IconStyle”.

- Advertisement -

Muajt ​​e dimrit për shumë persona mund të jenë të gjatë, të errët dhe të mërzitshëm, transmeton lajmi.net.

Moti i ftohtë dhe ditët e shkurtra mund të çojnë në zakone jo të shëndetshme, si të ngrënit pa kritere, të shpenzuarit shumë kohë në internet ose të fjetur shumë.

Ajri i freskët, rrezet e diellit dhe aktiviteti fizik janë të rëndësishme për shëndetin fizik dhe mendor tuaj.

- Advertisement -

Dilni jashtë dhe lëvizni. Mos përtoni. Thjesht sigurohuni që të visheni në mënyrë të përshtatshme për motin.

Nëse nuk keni shumë për të bërë në këtë stinë, mund të krijoni një listë të “gjërave që duhet të bëni kur të mërziteni”.

Ja disa nga këto aktivitete mund të ngjallin kënaqësi për të gjithë familjen.

- Advertisement -

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...