E premte, 21 Qershor, 2024

Stuhi e përkryer: Meteorologët fejohen para një tornadoje

- Advertisement1-

Një çift meteorologësh nga Kansasi i Shteteve të Bashkuara e përshtati edhe fejesën me profesionin.

Tom Bedard, 29 vjeç, dhe Raya Maday, 26 vjeçe, punojnë bashkë në kompaninë AccuWeather. Ata udhëtuan gjashtë orë me veturë deri në Kolorado me shpresën se do të shohin një tornado nga afër. Për fatin e tyre të mirë, plani nuk dështoi.

- Advertisement -

Për fat të mirë, atyre iu realizua ëndrra dhe kështu Tom u gjunjëzua në ato momente para partneres për t’i propozuar – pavarësisht që pas shpinës së tyre qarkullonte tornadoja.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...