E enjte, 22 Shkurt, 2024

Sot princ George bën 8 vjeç dhe një ndryshim i rëndësishëm do ndodhë në jetën e tij

- Advertisement1-

Prince George mbush 8 vjeç dhe urimet nga familja mbretërore e shumë fansa nuk kanë ndaluar gjatë gjithë ditës.


Nga mbretëresha, tek gjyshërit dhe të afërm, urimet më të ëmbla u bënë bashkangjitur një fotoje të re të princit që në të ardhmen do bëhet mbret i Britanisë. Foto është realizuar nga nëna e tij, Dukesha e Cambridge.

- Advertisement -

8-vjetori i tij vjen me ndryshime të mëdha, pasi rregullat mbretërore përcaktojnë që çdo djalë i familjes mbretërore në këtë moshë duhet të heqë pantallonat e shkurtra dhe kodi veshjes përshtatet me një të rritur.

E thënë ndryshe, paraqitja e Princit nga sot e tutje do jetë shumë më e rritur.

Sipas ekspertëve, George do ndjejë një tjetër lloj vetëbesimi vetëm prej mënyrës si do e shohë bota.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...