E martë, 21 Maj, 2024

Sipas shkencës dhe studimeve të fundit, kjo është mosha ideale për të mbetur shtatzënë

- Advertisement1-

Duke marrë parasysh të gjithë faktorët që ndikojnë, kjo është mosha ideale për të nisur familje.


Të vendosësh kur je gati të bëhesh prind mund të jetë sfiduese. Mund të duket sikur asnjë kohë nuk është koha e duhur e saktë derisa të ndodhë, transmeton lajmi.net.

- Advertisement -

Ndërsa përgjigjja në fund të fundit është e ndryshme për të gjithë, me sa duket ekziston një epokë që sipas studimeve është më e mira.

Sipas The Wall Street Journal, ekziston një kohë ideale në jetën tuaj për të mbetur shtatzënë dhe kjo është deri në moshën 32 vjeçare.

Kjo është mosha perfekte për gjithçka, nga martesa dhe shtatzënia tek marrja e vendimeve financiare, dhe pse koha më pjellore në jetën e një gruaja është para moshës 32 vjeç.

- Advertisement -

Kërkimet e mbledhura nga Kolegji Amerikan i Obstetërve dhe Gjinekologëve arritën në përfundimin se 32 vjeç është mosha kur pjelloria fillon të bjerë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...