E martë, 23 Korrik, 2024

Si të trajtojmë alergjitë te fëmijët gjatë pranverës – flet pediatri, Gëzim Krasniqi / VIDEO

- Advertisement1-

Stina e pranverës, veç ngrohjes së motit dhe luleve, sjell dhe rrezikun për shfaqjen e alergjive, për shkak të luhatjes së ndjeshme të temperaturave.


Ndërkohë, mjekët apelojnë për të gjithë të tregohen të kujdesshëm në këtë stinë dhe të zbatojnë këshillat e rekomanduara nga ta.

- Advertisement -

Pediatri Gëzim Krasniqi në një video për “Kids of Kosova” ka treguar këshilltat që duhet të zbatojnë prindërit nëse fëmijët e tyre preken nga alergjitë gjatë stinës së pranverës.

Ndiqeni rekomandimet e Dr. Gëzimit në videon e mëposhtme:

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nxënësja nga Gjilani, Vesa Xhymshiti, fiton medalje të artë edhe në Holandë

Nxënësja nga Gjilani, Vesa Xhymshiti, na ka bërë sërish krenarë, shkruan AlbanianEducation.net. Ajo ka fituar...

Furnizimi i nxënësve me tekste shkollore, MASHTI pa vendim zyrtar

Ministria e Arsimit ende nuk ka vendim zyrtar për mënyrën e furnizimit të nxënëseve...

Kosova si zakonisht në vendet e fundit në botë në Olimpiadën e Matematikës

Në korrik të këtij viti është mbajtur Olimpiada e 65-të Matematike Ndërkombëtare, në mesin...

Kurti: Lajm i mirë, ngritja e Universitetit të Prishtinës në renditjen me të lartë në Webometrics ndonjëherë

Kryeministri Albin Kurti i është gëzuar lajmit Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është ngritur...