E diel, 14 Korrik, 2024

Si të mbuloni rritjen e flokëve dhe të keni frizurë të përshtatshme verore

- Advertisement1-

Mei Yan, një vajzë e re nga Kalifornia, në një video të re zbulon pesë frizura të thjeshta për mbulimin e rritjes së flokëve.

Nëse ende nuk i keni ngjyrosur flokët apo keni vendosur që gjatë verës nuk do ta bëni këtë gjë, studioni këshillat se si të mbuloni rritjen

- Advertisement -

Ndoshta keni vendosur t’i shndrisni flokët me preparate natyrale, duke përdorur bimët apo tonikët e bërë në shtëpi nga thartirat e pemëve, transmeton Telegrafi.

Dielli zbardh pigmentin e flokëve, andaj mendoni për dukjen, me të cilën do të paraqiteni në vjeshtë.

Videoja tjetër jep këshilla për frizura, të përshtatshme për verë.

Gërshetat dhe tufat e gërshetave janë zgjidhje shumë efikase për dukje të bukur dhe ruajtje të flokëve nga ndikimet e padëshiruara të diellit dhe të ujit të njelmët.

Këto frizura janë universale dhe u rekomandohen të gjitha gjeneratave të femrave.

Lozni me krehjen e lehtë të flokëve dhe me forcimin e aksesorëve, siç janë shiritat, shiritat e hollë, furqetat, zbukurimet interesante.

- Advertisement -

Mos harroni kapelën apo ndonjë mbulesë tjetër komode për kokë gjatë ditëve të ngrohta verore.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë konsiderohet si pagë jetese, qeverisë i kërkohet urgjentisht rritja e pagës minimale

Vetëm 1 në 5 paga në Kosovë rezulton se përmbushin kriterin e pagës së...

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...