E premte, 19 Prill, 2024

Si në kohët e vjetra: Qindra njerëz ‘luftojnë’ me topa bore në Leeds të Anglisë / VIDEO

- Advertisement1-

Në shumë vende të botës temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe ka rënë borë.

Ndër vendet ku më së shumti ka rënë borë është Britani e Madhe.

- Advertisement -

Një video e publikuar nga “Dail Mail”, tregon se si banorët e qytetit të Leedsit i kanë gëzuar siç duket më së shumti pasi kanë dalë qindra njerëz për tu gjuajtur me topa bore.

Video më poshtë tregon një ditë plot gëzim e lojë në borë mes qindra personave.

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...