E martë, 16 Prill, 2024

Shtatzënia me trinjakë e infermieres dhe lindja gjatë pandemisë: Më dukej sikur i kisha vjedhur

- Advertisement1-

Një infermiere ndau historinë e saj me lindjen e trenjakëve në mediat sociale duke thënë se shtatzënia e saj “mund të kishte qenë shumë më ndryshe” nëse nuk do të ishte për Covid-19.

Intermierja Shannon Steele, lindi trenjakët Ronnie, Maddison dhe Emilia më 24 gusht pas një operacioni cezarian shkruan BBC, përcjell Gazeta Shneta.

- Advertisement -

Ajo tha se shtatzënia e saj ishte e ndjerë sikur të ishte “e vjedhur” për shkak të masave në vend si rezultat i gjendjes pandemike me koronavirus.

Por infermierja e NHS (Britanisë së Madhe) tha se përvoja e saj në Spitalin Ipswich ishte “e shkëlqyeshme” dhe stafi atje ishte “mbështetës në çdo hap të rrugës”.

- Advertisement -

“Trenjakët nuk i pashë për dy ditë pasi kam lindur”, tha zonja Steele.

Ata kaluan katër javë në spital së bashku me nënën e tyre, për të qenë më pas në gjendje të shkonin në shtëpi.

Sipas faqes së internetit të NHS, rreth një në 65 lindje në Mbretërinë e Bashkuar janë binjakë, trinjakë ose më shumë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...