E shtunë, 24 Shkurt, 2024

Shokuese: Djali 9-vjeçar në koma pasi u plagos rëndë në një festival

- Advertisement1-

Një djalë nëntë vjeçar, i cili u rrëzua teksa baba ii tij e mbante mbi supe në festivalin vdekjeprurës Astroëorld të së premtes, është në koma të induktuar me dëmtime të mëdha në mushkëri, zemër dhe tru.


Ezra Blount ishte në mesin e qindra pjesëmarrësve të koncertit të shtruar në spital gjatë rrëmujës në shfaqjen e Travis Scott.

- Advertisement -

Djali udhëtoi nga shtëpia e nënës së tij në Dallas për të parë një nga artistët e tij të preferuar me babanë e tij, Treston. Por dalja babë e bir u kthye shpejt në një makth.

Treston tha se ai humbi vëmendjen ndërsa mbante Ezdrën në mënyrë që të mos shtypej. Kur ai erdhi në tendën mjekësore të vendit të ngjarjes, djali i tij ishte pranuar në një spital të zonës si një John Doe.

“Për shkak të dëmtimeve të tij të rënda që janë ënjtje në pjesën e pasme të dëmtimit të trurit dhe traumës në pothuajse të gjitha organet, ne jemi të sigurt se ai u shkel dhe është ende në koma të induktuar,” shkroi Treston në një iniciativë GoFundMe për djalin e tij, i cili ka arritur pothuajse. 7000 dollarë në vetëm tre orë.

- Advertisement -

Treston është një fans i madh i Travis Scott, me një grafikë të Astroworld si foto e kopertinës së tij në Facebook dhe madje një tatuazh Astroworld në parakrahun e tij. Tani, megjithatë, ai dhe familja e tij po kërkojnë përgjigje – dhe faljet e Travis Scott deri më tani nuk e kanë prekur atë.

“Kam parë falje në internet që nuk dukeshin aq të sinqerta nga njerëzit që morën pjesë në ngjarje. Nëse ndihesh kaq keq, pse nuk shkon në spital për të kontrolluar fansat e tu? Pse do të vazhdoni t’i lini koncertet të jenë në këtë mënyrë dhe t’i lini njerëzit të lëndohen?”, tha gjyshi i Ezras.

Askush nuk duhet të lëndohet për të fituar një dollar – askush nuk duhet të humbasë fëmijën e tij, nipin e tij për të fituar një dollar. duhet të kishte më shumë siguri për fansat e tyre”, vuri në dukje ai.

- Advertisement -

Gjyshi i djalit tha se djali u plagos aq rëndë nga ngjarja, saqë iu nënshtrua arrest kardiak.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...