E hënë, 26 Shkurt, 2024

Shokët vendosin trëndafila në bankën bosh të 8-vjeçarit që u vra në Fier

- Advertisement1-

Mateo Vasiu vetëm 8 vjeç u rrëmbye dhe u vra barbarisht nga fqinji i tij. Si çdo ditë Mateo i vogël kishte dalë për të luajtur në rrugën përballë shtëpisë, për të mos u kthyer më kurrë.

Mateo do t’i mungojë përgjithmonë babait, nënës, vëllait, të afërmve dhe shokëve. Sot shkolla “Thanas Ikonomi” në fshatin Grecalli të Fierit nuk do të presë Mateon dhe banka e tij do të jetë bosh, pasi jeta e tij u pre në mes nga montsra Klodian Çalamëni.

- Advertisement -

Shokët dhe shoqet e klasës të pikëlluar në bankën e Mateos, shokun që nuk do ta shohin më kurrë kanë vendosur një tufe me trëndafila rozë dhe të kuq.

Kujtojmë se, pasditen e djeshme Policia e Fierit njoftoi se kishte gjetur të vrarë dhe të mbuluar me baltë vogëlushin Mateo Vasiu, shkruan neësbomb.al. Trupi u gjet në oborrin e shtëpisë së fqinjit, Klodian Çalamani, i cili pranoi se autori ishte ai.

- Advertisement -

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Nga Bujar Hajdarmataj: Sfidat e ushtrimit të profesionit të mësuesit

Rrallë mund të gjesh një profesion tjetër përveç mësuesisë ku mësimdhënësit janë obliguar e...

Mësuesit shqiptarë të shqetësuar: Të rinjtë flasin më mirë anglishten se shqipen

2024 është “Viti i Gjuhës Shqipe”, shpallur nga Ministria e Arsimit, për të treguar...

Nga Malvina Lamçe Rista: Shkëputur nga ditari i një ish-nxënëseje dikur…Sot mësuese

Dita kur mësuesja jote të kish' folur, ngritur zërin, apo kritikuar, ishte dita më...

Anulohet tenderi mbi 330 mijë euro për digjitalizim të procesit arsimor në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka anuluar procedurën e prokurimit për digjitalizim të procesit edukativo-arsimor për...