E diel, 19 Maj, 2024

Shkollarët e fshatrave të Prishtinës iu gëzohen fillimit të mësimit, marrin dhurata

- Advertisement1-

Nxënësit e klasave të para të shkollave fillore të zonave rurale të komunës së Prishtinës, sot i janë gëzuar fillimit të gjysmëvjetorit të dytë duke pranuar edhe dhurata nga komuna.


Këtë e ka bërë të ditur kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ka thënë se aktiviteti i shpërndarjes së këtyre dhuratave i iniciuar nga komuna e Prishtinës, Fondacionit Jahjaga, OJQ “Nëna dhe Fëmijë të lumtur” dhe Qendra Kulturore & Filozofike “Akripoli i Ri” është mundësuar mundësua nga Humanity First.

- Advertisement -

Njoftimi i kreut të Prishtinës:

Nxënësit e klasave të para të shkollave fillore të zonave rurale në Komunën e Prishtinës, ditën e parë të gjysmëvjetorit të dytë e filluan duke pranuar dhurata si simbolikë për p​ozitivitet në këtë fillimvit të 2021.

Ky aktivitet u bë nëpërmjet fushatës #DHURO, të inicuar nga Komuna e Prishtinës, Fondacionit Jahjaga, OJQ “Nëna dhë Fëmijë të lumtur” dhe Qendra Kulturore & Filozofike “Akripoli i Ri” dhe u mundësua nga Humanity First, për të cilët jemi falenderues.​
#prishtina?

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Me plis e me flamur kombëtar – Shqiptari me veshje të veçantë diplomon në SHBA

Shqiptari Shkëmbim Ademi, ka vendosur që ceremoninë e diplomimit ta bëjë më ndryshe. I veshur...

Vlerësimi për licencim, nxënësit do t’i notojnë mësimdhënësit

Është mësuesi që vlerëson nxënësit, por kësaj here është radha e nxënësve për t'i...

‘Hallakaten’ maturantët e Ferizajit: Teksa veturat lëvizin, ata nuk e ndalin festën

Një qytetar ka realizuar një video në të cilën, sipas tij, protaganosit janë maturantët...

Pensionohet profesori Mustafë Hoti nga Rahoveci – dha kontribut 43 vite në arsim

Pas 43 vitesh përvojë pune në arsim, sot, është pensionuar profesori i lëndëve të...