E premte, 21 Qershor, 2024

Shikojeni si ky gjuetar e kap me duar ujkun e tmerrshëm

- Advertisement1-

Një video interesante vjen nga Mongolia, në të cilën shihet një gjuetar duke mbajtur në duar një ujk, i cili më herët kishte rënë në kurthin të cilin e kishin vendosur gjuetarët.


Edhe pse ky akt është kritikuar ashpër nga mbrojtësit e kafshëve të egra, pasi ujku kishte plagë në këmbët e pasme, prapë duhet pasur guxim të madh për ta kapur me duar këtë bishë, e cila për pak sa nuk e kafshon gjuetarin.

- Advertisement -

Shikoni videon:

 

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Detyra e matematikës që duket aq e thjeshtë, mirëpo askush nuk ka arritur deri te zgjidhja

Detyra duket më e thjeshtë dhe më e qartë: 8 ÷ 2 (2 +...

Me këto truqe mund ta zgjidhni çdo detyrë matematikore pa ndihmën e askujt

Për shumicën nga ne matematika është subjekt i “panjohur” dhe shpeshherë mendojmë se çfarë...

Detyra matematikore e shkollës fillore, por që njerëzit nuk po mund assesi ta zgjidhin

Ndonjëherë ajo që duket si një detyrë shumë e thjeshtë mund të jetë më...

Kjo detyrë matematikore i ka dy zgjidhje – cila është e sakta? (Foto)

Një detyrë matematikore ka bërë që shumë njerëz të kalojnë goxha kohë duke u...