E diel, 21 Prill, 2024

Sa të mirë! Kjo foto e Rita Orës me motrën dhe vëllain në Pejë është gjëja më e bukur që kemi parë sot!

- Advertisement1-

Këngëtarja shqiptare Rita Ora është tepër e lidhur me familjen dhe vendin e saj, ndaj shpesh në llogarinë e Ritës në Instagram shohim foto apo dedikime për personat e zemrës, shpesh edhe në shqip.

Ajo ka vendosur të jetë një “libër i hapur” për ndjekësit, duke treguar thuajse çdo moment të përditshmërisë për të qenë sa më shumë në kontakt me fansat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RITA ORA (@ritaora)

- Advertisement -

Madje për festat e Nëntorit, ajo bëri një super urim duke na ngritur peshë zemrat teksa u shfaq e veshur me çizme me shqiponjë.

Sakaq, edhe nëna e saj, Vera Ora është shumë aktive në rrjetet sociale, ku ndan shpesh foto të 3 fëmijëve të saj dhe i le komente epike në gjuhën shqipe Ritës në foto të ndryshme.

Së fundmi, Vera ka ndarë një foto të Ritës me të motrën dhe vëllanë në Pejë, shumë vite më parë kur ishin fëmijë.

- Advertisement -

Pas tyre shihet një urë, e duke e lidhur me periudhën ku ndodhemi, e ëma e këngëtares ka shkruar “Ura për në anën tjetër. 2021”.

Rita Ora ka qenë në qendër të vëmendjes mediatike këto ditë për shkak se theu dy herë rregullat e pandemisë. Ajo udhëtoi drejt Egjiptit pa kryer tampon dhe organizoi një festë me 30 miq për ditëlindjen e saj, duke mos ruajtur në këtë mënyrë as distancën fizike. Për këtë arsye ajo mori një lumë kritikash nga fansat dhe një gjobë prej 10 mijë paund.

- Advertisement -

Së fundmi ajo ka fituar edhe “çmimin” për “sjelljen më të keqe të vitit” së bashku me disa personazhe të tjerë të njohur. Tabloidi britanik “Daily Mail” ka zgjedhur bashkë me ekspertin e sjelljeve, William Hanson, VIP-at që janë sjellë më keq këtë vit dhe që sigurisht kanë rënë në sy të publikut për këtë shka

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...