E diel, 16 Qershor, 2024

Rrëzohet fëmija 4-vjeçar nga shkallët e një klinike në QKUK, merr lëndime trupore

- Advertisement1-

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës është deklaruar lidhur me raportimet për rrëzimin e një fëmijë nga shkallët e një prej klinikave të QKUK-së.


Nga SHSKUK u theksua se rasti ka ndodhur derisa një prind po vizitonte një të afërm në objektin e klinikave kirurgjike, ku kishte me vete dhe fëmijën e moshës rreth 4 vjeçare, i cili ka rrëshqitur në shkallë.

- Advertisement -

“Ekipet mjekësore kanë reaguar menjëherë, duke i ofruar tretmanin e nevojshëm mjekësor fëmijës, i cili pastaj është dërguar për ekzaminime shtesë në Klinikën Emergjente, ku edhe po merr trajtimin e mëtejmë mjekësor”, thuhet në njoftimin e SHSKUK-së.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...