E mërkurë, 22 Maj, 2024

Rrëfimi rrëqethës i të miturës: Nëna s’ma tregon kur kam ditëlindjen, e fsheh se s’mund të më blejë gjë

- Advertisement1-

Në emisionin “Shqiptarët për shqiptarët” u transmetua historia e një vajze nga Rrësheni.


Ajo quhet Jonida dhe jeta e saj ka qenë e mbushur me shumë vështirësi, pasi është jetime.

- Advertisement -

Ajo s’ka festuar kurrë një ditëlindje dhe s’ka shijuar dot kurrë kënaqësinë e një torte me qirinj, pasi e ëma nuk ka mundësitë e duhura për t’ia plotësuar kushtet.

Mes lotësh, Jonida tha:

Kurrë nuk kam festuar asnjë ditëlindje si gjithë të tjerët, kurrë, vetëm kur më kanë ftuar unë thosha po unë do kem ndonjë dhuratë ndonjë tortë, të paktën të isha dhe unë si fëmijët e tjerë, nuk e festojmë dot, vetëm bukë të përditshme kemi. Mami ma fsheh nuk ma tregon, ajo nuk ka mundësitë e duhura, ishte në vështirësi, për ne për vete, nuk e shikoja dot ashtu duke qarë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...