E enjte, 22 Shkurt, 2024

Rrëfimi i një nëne: U infektova me COVID në javën e 34-t të shtatzënisë, isha në gjendje kome kur solla fëmijët në jetë

- Advertisement1-

Një grua britanike, ka rrëfyer se gjatë shtatzënisë së saj u infektua me COVID-19.


Ajo ka treguar për mediat vendase, se kur solli në jetë binjakët e saj, ishte në gjendje kome.

- Advertisement -

Sultana Ashiq, thotë se u infektua me virusin e rrezikshëm kur ishte në javën e 31-ë të shtatzënisë. Si pasojë, u detyrua të qëndronte 46 ditë e shtruar në spital dhe të luftonte sëmundjen.

Nëna e 2 binjakëve, ka treguar se fëmijët erdhën në jetë me prerje cezariane, teksa ajo ishte e pavetëdijshme dhe në gjendje kohe.

Ajo ka thënë se ishte e pavaksinuar dhe për këtë, i bën apel të gjitha nënave që të aplikojnë dozat e nevojshme, në mënyrë që të jenë më të jenë më të shëndetshme dhe të mos kërcënohen nga një infektim i mundshëm.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...