E enjte, 22 Shkurt, 2024

Rihapet Disneyland në Paris, por Mickey Mouse nuk do t’ju përqafojë

- Advertisement1-

Parku i njohur për fëmijë “Disneyland Paris” u hap për vizitorët këtë të enjte, pasi ishte i mbyllur për gati 8 muaj.


Anëtarët e veshur si personazhet e preferuar të Disney- mes tyre Mickey Mouse, Minnie Mouse dhe Goofy- ishin duke ruajtur distancën fizike dhe të veshur me maska.

- Advertisement -

Sipas rregullave të reja të parkut, “veprimet e afërta, përfshirë përqafimet, janë të ndaluara përkohësisht, dhe vizitorët mbi moshën 6-vjeç duhet të mbajnë maskën e vendosur.”

Natacha Rafalski, shefja e Disneyland Paris, tha se rihapja ishte një moment i shumëpritur për të gjithë sektorin e turizmit dhe mikpritjes në Francë.

“Të gjithë e kemi pritur me padurim këtë moment”, tha ajo. “Restorantet, hotelet, parqet tematike, të gjitha vendet e mikpritjes, janë thelbësore për jetën e popullit francez.”, tha Rafalski.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën tuaj

Blerond Maraj nga Peja ka nevojë për ndihmën e të gjithëve për trajtim jashtë...

A po i demotivojme fëmijët nga veshjet që i blejmë? Nga Marsida Simo (Sociologe)

  Bota e konsumit ka vite që është brendësuar në jetën tonë, duke filluar edhe...