E martë, 23 Korrik, 2024

Rigeli nga Prishtina iniciativë me prindërit, ju dërgojnë dhurata fëmijëve në nevojë për Vitin e Ri / VIDEO

- Advertisement1-

Fundi i vitit është pjesa më e bukur dhe më e dashur për fëmijët.


Të japim diqka nga vetja, sado pak qoftë nga gjërat tona apo edhe nëse keni mundësi të bleni diqka e t’i gëzoni fëmijët e tjerë.

- Advertisement -

Rigel Gashi, fëmiju nga Prishtina me familjarët morën iniciativë që për këtë Vit të Ri, t’i përgatisim vet disa dhurata e të ju dërgojmë fëmijëve në nevojë.

Qëndresa Smajli Gashi nëna e Rigelit thotë për “Kids of Kosova”, se “t’i mësojmë fëmijët që të dhurosh është ndjenjë shumë e mirë, t’i mësojmë humanizmin, solidaritetin, vullnetarizmin, dhe kontributin për një jetë më të mirë për të gjithë pa dallim”.

P.s. Qëllimi i shpërndarjes së kësaj videoje është motivimi për prindërit dhe fëmijët e tyre që nëse kanë dëshirë, vullnet e mundësi të ju bashkangjiten iniciativave të tilla, sepse të gjithë e dimë që bamirësia e fshehur është ajo më e vlefshmja.

Shëndet e gëzime për këtë Vit të Ri 2021.
Me urimet më të mira, me dashuri Rigeli? me familje ?

Më poshtë shikoni videon:

 

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...