E premte, 21 Qershor, 2024

Pse gratë shtatzëna kanë ëndrra të këqija: Identifikoni shkakun e problemit dhe dëgjoni këshillat tona

- Advertisement1-

Shumë nëna të ardhshme kanë një problem me makthet dhe ëndrrat e këqija

- Advertisement -

Në vijim janë disa këshilla për ju!

Nënat shpesh ankohen për pagjumësinë gjatë shtatzënisë. Edhe pse zakonisht shoqërohen me dhimbje shpine dhe problemin e gjetjes së pozicionit më të rehatshëm, ëndrrat e këqija gjithashtu mund të krijojnë një problem.

Ëndrrat e çuditshme dhe bizare në të vërtetë janë dukuri e shpeshtë gjatë shtatzënisë, transmeton Telegrafi.

- Advertisement -

Ekspertët e shohin arsyen në faktin se nënat janë plot shqetësime të ndryshme për foshnjën dhe shëndetin e tyre, për atë që i pret në lindje, a do të jenë nëna të mira…

Nëse ato dëgjojnë histori të shëmtuara dhe të vështira për shtatzëninë dhe lindjen e fëmijëve, është krejt e kuptueshme që ato kanë ëndrra të këqija.

Besoni apo jo, këto ëndrra të këqija kanë një anë të mirë – ato ju tregojnë se jeni nën stres dhe ju paralajmërojnë se është koha për t’u çlodhur.

- Advertisement -

Prandaj, gra shtatzëna, përpiquni të lexoni histori të bukura, mendoni pozitivisht dhe imagjinoni fëmijën tuaj. Joga para gjumit gjithashtu mund të ndihmojë, ashtu si një libër i këndshëm dhe relaksues.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Vajzë apo djalë? 9 mënyra si të zbuloni gjininë e bebit tuaj ende pa bërë ekon te mjeku

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta...

Tremujori i dytë i shtatzënisë: Karakteristikat dhe zhvillimi i foshnjës tuaj

Zhvillimi i foshnjës në tremujorin e dytë të shtatzënisë është i mahnitshëm! Jo vetëm që...

Kalciumi një nga vitaminat esenciale për t’u përdorur gjatë shtatzënisë

Acidi folik, hekuri e kalciumi janë tre nga llojet përbërese të vitaminave prenatale. Këto...

Ky shtet ndalon abortin me ligj. 3 rastet e vetme kur e lejon

Guvernatori i Oklahomas Kevin Stitt firmosi të mërkurën ligjin e ndalimit më të rreptë...