E diel, 19 Maj, 2024

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

- Advertisement1-

Një nënë është befasuar pasi ajo ka porositur një kafe në një supermarket që ofron edhe ushqim.

Sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, gruaja anonime kishte mbetur e habitur kur mori katër vakte të mëdha për fëmijë krejtësisht falas, pasi bleu një kafe për vetëm 1.30 funte në dyqan.

- Advertisement -

Siç bëhet e ditur, “Asda” nisi fushatën vitin e kaluar në një përpjekje për të ndihmuar familjet që luftojnë gjatë pandemisë së coronavirusit në Angli.

Dhe ajo u vazhdua më pas në vitin 2021, me çdo fëmijë nën 16 vjeç në gjendje të përfitonte nga oferta për sa kohë që janë me një prind.

- Advertisement -

Nëna kishte ndarë një gjë të tillë në Facebook, ku ka publikuar edhe një fotografi me atë se çfarë kishte ardhur për fëmijët.

Që nga shpërndarja, postimi i saj ka grumbulluar më shumë se 10,000 pëlqime dhe mijëra komente nga prindërit që përshëndetën iniciativën.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...