E diel, 14 Korrik, 2024

Personazhet më të preferuara të video lojërave në botë: Super Mario as në top treshe

- Advertisement1-

Ekziston një numër i madh personazhesh nga video lojërat që na kanë pëlqyer gjatë fëmijërisë dhe me kënaqësi i kujtojmë gjersa hulumtimi i një kompanie analitike zbulon se cili prej tyre është më i popullarizuari në internet.

Edhe pse nuk është aq i pranishëm këto vite, fakti që u shfaq 40 vjet më parë sigurisht që e ndihmoi Pac-Man të merrte titullin e heroit më të popullarizuar nga videolojërat.

- Advertisement -

Kjo video lojë regjistron mbi 53 milionë kërkime, gjë që e vendos Pac Man në krye të kësaj kategorie, transmeton Telegrafi.

Në vendin e dytë është Pikachu me 41 milion kërkime dhe i treti është Sonic the Hedgehog me 38 milionë sosh.

Pikachu dhe Sonic kanë qenë të pranishëm në aventura të ndryshme për një kohë të gjatë, dhe ata fituan popullaritet në periudhën e mëparshme, falë adaptimeve filmike në të cilat ishin aktorët kryesorë.

Ndryshe, Super Mario është në vendin e katërt për sa i përket kërkimeve. /Telegrafi/

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjest human: Mërgimtari që jeton në Gjermani do ta paguajë shumën për shërimin e 13 vjeçares

Dje dhe sot nëpër media ka qarkulluar thirrja për ndihmë ndaj Rinesa Danit. Për trajtimin...

9 vjeçarit nga Prizreni, Benjamin Beqirit i duhet ndihmë financiare për shërim

Benjamin Beqiri nga Prizreni, i cili po përballet me disa sëmundje që në lindje...

Alp Morina (1-vjet e gjysmë), nga Lumishta e Malishevës ka nevojë për ndihmë

Apel për ndihmë! Alp (Liridon) Morina, nga fshati Lumishtë komuna Malishevë, mosha 1vit e gjashtë...

Vipa çips: Sigurinë e kemi gjithmonë në nivel, po eksportojmë në Itali pa asnjë pengesë

Kompania ‘Pestova’ ka reaguar lidhur me lajmin që u publikua në media lidhur me...