E premte, 19 Prill, 2024

Për një vit të mbarë, ja çfarë duhet të vini në tryezë mbrëmjen e 31 Dhjetorit

- Advertisement1-

Besoni apo jo në besëtytni këto ushqime përveçse sjellin fat janë shumë të shëndetshme.

Pse të mos i përfshini në darkën tuaj të fundvitit? Ne ju sjellim më poshtë një listë të ushqimeve që nuk duhet të mungojnë në tryezën tuaj natën e ndërrimit të viteve:

- Advertisement -

Shega – Përplase një shegë në tokë, sa më shumë fara të përhapen aq më shumë fat dhe të mira do ju ndjekin në vitin pasardhës.

Rrushi – Përdoreni rrushin në ndonjë ëmbëlsirë ose diçka tjetër. Ose hani 12 kokrra rrushi në mesnatë.

Ushqimet në formë unaze – Për të pasur një vit të plotë dhe të mbarë hani në mëngjes ushqime në formë unaze. Qofshin ato petulla apo diçka tjetër.

- Advertisement -

Perimet jeshile – Janë simbol i të pasurit lekë për vitin e ardhshëm. Prandaj miksojini dhe jini të lumtur me para vitin e ardhshëm.

Keku – Gatuaj kekun e preferuar me një monedhë brenda dhe ai që gjen monedhën do të jetë personi më me fat për vitin që vjen.

Peshku – Të gatuash një peshk të tërë në drekë është perfekte sepse peshku është simbol i prosperitetit dhe progresit.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Bill Gates tregon 3 profesionet që nuk do të preken dot nga Inteligjenca Artificiale

Rritja e sofistikimit të inteligjencës artificiale (IA) parashikohet të transformojë rolin e njerëzve në...

Detyra matematikore që po habit të gjithë, a mund ta zgjidhni ju?

Detyra e më poshtme duket e thjeshtë në pamje të parë, por në fakt...

Detyra e matematikës për nxënësit e shkollës fillore hutoi edhe mësuesin e matematikës: A e dini zgjidhjen?

Detyra është një gjysmërreth në një kornizë dhe nxënësit duhej të kuptonin nëse konstatimi...

Harvardi kërkon falje dhe heq librin që ishte lidhur me lëkurë njeriu

Universiteti i Harvardit është tronditur nga një zbulim i tmerrshëm. Universiteti i famshëm amerikan njoftoi...