E martë, 21 Maj, 2024

Për nënat që do shkojnë në plazh së bashku me bebet, kjo është zgjidhja më e mirë për ju

- Advertisement1-

Me një përgatitje dhe parashikim të vogël, është e mundur që në mënyrë të sigurtë të shijoni një largim të vogël të plazhit me fëmijën tuaj.

Në fund të fundit, një dashuri e thellë për udhëtimet e plazhit të verës mund të fillojnë herët. Këtu janë disa këshilla për të marrë fëmijën tuaj në plazh.

- Advertisement -

Hedhja e hijes është një gjë e mirë kur pushon me një fëmijë. Ju mund të përdorni çdo strehë që ofron plazhi juaj lokal, ose ndiqni këshillat nga Huffington Post dhe investoni në një tendë për beben tuaj të vogël. Është një mënyrë e sigurt për ta mbajtur atë të freskët.

Mbajtja e fëmijës suaj të mbuluar është një mënyrë e thjeshtë për ta mbrojtur atë nga dielli. Siç është shpjeguar nga Fondacioni i Kancerit, duke përdorur një mbulesë të gjerë ose kapele dielli mund të ndihmojë në mbrojtjen e fytyrës dhe qafës delikate të bebes. Plus, kapelet e diellit janë me të vërtetë mahnitëse, transmeton Gazeta Shneta.

Nëse po hedhni një shishe ujë çdo orë, fëmija juaj ka nevojë për shumë lëngje. Në varësi të moshës së fëmijës suaj, mund të keni nevojë të jepni gji më shpesh, ose t’u jepni atyre ujë, për të shmangur dehidrimin, sipas Shërbimit Shëndetësor Kombëtar. Inkurajoni që të pijnë sa më shumë lëngje apo ujë.

- Advertisement -

Dielli i drekës mund të jetë shumë i vrazhdë për të voglin tuaj. Siç shpjegohet nga AAP, është një ide e mirë për të qëndruar brenda kur ekspozimi i diellit është në intensitetin e tij të pikut, zakonisht nga ora 10 deri në orën 16:00.

Plus kësaj, udhëtimet e plazhit në mëngjes herët ose në mbrëmje janë të sigurta për të bërë fotografi të mrekullueshme dhe për të shijuar kohën pranë plazhit.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

Gjejnë njëra-tjetrën pas 32 vitesh: Nënës i bie të fikët në krahët e vajzës

Një histori e trishtë është transmetuar ditën e sotme në rubrikën “Ka një mesazh...

Kujdes nëna: Këto ushqime nuk duhet t’ua jepni fëmijëve pa bërë 2 vjeç

Stomaku dhe gjithë sistemi tretës i fëmijëve është mjaft i ndjeshëm dhe nuk mund...

Ky artikull është për ju që keni planifikuar të bëheni nëna pas moshës 40-vjeçe!

Në vendin tonë, gjithnjë e më shumë gra vendosin të kenë një fëmijë në...

Momente prekëse, nëna me kancer ndahet mes lotësh nga i biri para se të niset drejt spitalit

Jonida është veçse 25 vjeç, por sëmundja e kancerit po ia shkurton jetën. Kur...