E diel, 16 Qershor, 2024

Për ju që dashuroni flokët e drejtë, ja si t’i mbani plot shkëlqim

- Advertisement1-

Gjithçka që iu duhet, është njëri nga këto produkte plot vlera.


Kur bëhet fjalë për flokët, të gjithë kanë preferenca të ndryshme, shkruan lajmi.net. Disa i duan dredhat, disa i duan flokët e drejta, dhe secila ka mënyrën e vetë për tu mbajtur plot shkëlqim.

- Advertisement -

Kur bëhet fjalë për flokë të drejtë, ka disa mënyra për t’i bërë ato me shkëlqim dhe të shndritshme:

Qumësht kokosi:

Qumështi i kokosit nuk lidhet vetëm me mbajtjen e flokut tuaj të drejtë, por vetitë antibakteriale ndihmojnë në uljen e probabilitetit të infeksionit të kokës. Ekspertët thonë se ju duhet të nxjerrni lëngun e një arre kokosi dhe ta vendosni atë mbi flokët tuaj për dhjetë minuta para se ta shpërlani.

- Advertisement -

Birra:

Nëse ju doni të mbani flokët tuaj të drejtë sigurohuni që ju jeni duke përdorur birrë. Sipas “Top 10 Home Remedies”, birra është e pasur me vitamina dhe antioksidantë që mbajnë flokët të fortë dhe të lëmuar. Ju mund të përdorni birrë për të shpërlarë flokët një herë të vetme.

Aloe Vera:

- Advertisement -

Aloe Vera ka enzima që nxisin rritjen e shëndetshme. Plus, xheli mund të hidratojë flokët tuaj për t’i mbajtur ato të drejt. Flokët e thatë kanë shumë më shumë gjasa të rriten. Home Remedy Shop tregon se ju mund të bëni një maskë për flokët tuaj duke kombinuar ½ filxhan (120 ml) vaj të ngrohtë dhe xhel aloe. Lajini pas tridhjetë minutash dhe flokët tuaj do të jenë të drejtë.

Share

Të fundit

Të tjera nga kategoria

9-vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmën tuaj, vuan nga një sëmundje e rëndë

Nëntë vjeçari nga Prishtina Erion Bytyqi, vuan nga një sëmundje e rënde Dg: D.C.P....

Profesori Milazim Krasniqi me një rrëfim tejet frymëzues: Më 1983 bashkë me Ediben morëm ofertë për të punuar në Zvicër, por nuk u larguam...

Profesori Milazim Krasniqi ka rrëfyer një histori personale që lidhet me karrierën e tij...

E dhimbshme: Doktori i ri kosovar, Jetmir Morina, vdes në një aksident në Zvicër

Kosovari Jetmir Morina nga Topanica e Kamenicës humbi jetën në një aksident në Zvicër. Binte...

Nga Xhafer Avdyli: Urrejtja, dobësia më e madhe e njerëzimit

“Urrejtja nuk është për të gjallin, por për djallin Do të doja që këtë shkrim...